Nastavení cookies

VZP regulace uplatňovat nebude

13.12.2020 | Prezident

VZP regulace uplatňovat nebude a já doufám, že její vstřícný postoj napodobí i ostatní zdravotní pojišťovny.

VZP regulace uplatňovat nebude

   Nejenom o změnách tzv. kompenzační vyhlášky, jejíž novela musí zohlednit skutečnost, že se nenaplnil předpoklad bývalého ministra Vojtěcha, že na podzim již žádná další vlna epidemie nepřijde, ale i o potřebě zrušit v tomto atypickém roce regulace jsem jednal s ředitelem Všeobecné zdravotní pojišťovny Ing. Kabátkem hned po jeho opětovném zvolení do funkce dne 9. listopadu správní radou pojišťovny. Zatím co novela úhradové vyhlášky je v kompetenci ministra zdravotnictví docenta Blatného, tak o neuplatňování regulací může při splnění podmínek daných zdravotně pojistným plánem pojišťovny rozhodnout samo její vedení.

MUDr. Milan Kubek, prezident ČLK

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------

Vážený pane prezidente,

dovolujeme si Vám zaslat informaci o přístupu VZP ČR k regulačním mechanismům pro rok 2020 na léčivé přípravky, zdravotnické prostředky a vyžádanou péči.

Vzhledem k tomu, že byly naplněny parametry neuplatnění regulačních mechanismů, to znamená nebyl překročen zdravotně pojistný plán pojišťovny v regulovaných složkách úhrady, si vám dovolujeme oznámit, že v segmentu všeobecné praktické lékařství a praktické lékařství pro děti a dorost i v segmentu ambulantní specializované péče nebude zdravotní pojišťovna za rok 2020 uplatňovat regulační mechanismy na léčivé přípravky, zdravotnické prostředky a vyžádanou péči vycházející z vyhlášky č. 268/2019 Sb., o stanovení hodnot bodu, výše úhrad hrazených služeb a regulačních omezení pro rok 2020 (dále jen „úhradová vyhláška“) a dále z kompenzačního zákona č. 301/2020 Sb., o kompenzacích osobám poskytujícím hrazené zdravotní služby zohledňujících dopady epidemie onemocnění COVID-19 v roce 2020 a z jeho prováděcího předpisu, vyhlášky č. 305/2020 Sb., o stanovení způsobu zahrnutí kompenzace do výše úhrad za hrazené služby poskytnuté v roce 2020 (dále jen „kompenzační vyhláška“).

Děkujeme Vám a všem Vašim kolegům za spolupráci, přejeme klidný konec roku a těšíme se na další spolupráci a její rozvoj.

S pozdravem

Ing. David Šmehlík, MHA
náměstek ředitele VZP ČR pro zdravotní péči

Kategorie

Pro lékaře

 
Lékaři jsou
jenom lidi
#nebudmyval
E-learning Specializované kurzy v rámci celoživotního vzdělávání lékařů Otevřít Okresní shromáždění Data a místa okresních shromáždění Informace zde
Naše zdravotnictví Sledujeme a komentujeme události v našem zdravotnictví Webové stránky
 
Oblíbené odkazy

Rychlé odkazy