Nastavení cookies

Namalujte si na respirátor srdíčko solidarity

11.03.2021 | Prezident

Srdíčko solidarity

Vážené kolegyně a kolegové,

nevím jak vám, ale mně vadí stále agresivnější demonstrace lidí, kteří stále jako by nechápali vážnost situace. Každé takové srocení lidu přitom epidemii jen zhoršuje a oddaluje náš návrat k normálnímu životu.Organizátoři takových akcí převážně řeční o svobodě, ale ve skutečnosti jen hájí primitivní sobectví. Svoboda, to přece není agresivní prosazování vlastních zájmů a pohodlí bez ohledu na ostatní. Svoboda je odpovědnost, solidarita a vzájemná úcta.

Epidemie, kterou bohužel naše země nezvládá, nebývalým způsobem vyostřila spory mezi jednotlivými skupinami občanů. Jako bychom každý mluvili jinou řečí. Jako bychom snad ani nežili ve společné zemi. Neustále se snažím si v duchu opakovat, že našimi nepřáteli nejsou lidé s odlišnými názory, byť podle vědeckých poznatků nesprávnými a pro mne samotného obtížně pochopitelnými. Naším nepřítelem je virus, a porazit ho můžeme pouze společně.

Za normálních okolností by byl čas vyhlásit stávku zdravotníků, kteří pracují již šestý měsíc nepřetržitě v nouzovém režimu. Zachraňují desítky tisíc lidských životů a snaží se tak zmírňovat katastrofální důsledky nezvládnuté epidemie. Stávka, ale ani jen manifestace, jejímž cílem by bylo vyburcovat mlčící společnost k podpoře zdravotnictví, ani ta nepřipadá nyní v úvahu. Přesto bychom měli dát většině slušných lidí, kteří nám důvěřují a kteří nás zdravotníky podporují, možnost, aby tuto svoji podporu a důvěru veřejně vyjádřili.

Kolegové Radovan Hudák a Jan Přáda přišli s nápadem, který s radostí podporuji.

Podpořte zdravotníky aspoň virtuálně. Nakreslete si na respirátor srdíčko - Naše zdravotnictví (nasezdravotnictvi.cz)

Myšlenka je to jednoduchá. Každý, kdo podporuje zdravotníky v jejich současném boji, si vždy v pátek namaluje na svůj respirátor malé červené srdíčko – srdíčko solidarity. Srdíčko si samozřejmě na své respirátory namalujeme i my, abychom dali najevo, že v první řadě my zdravotníci (lékaři, sestry, sanitáři, záchranáři, laboranti, lékárníci…, prostě všichni) bojujeme bok po boku společně.

Vím, malé srdíčko je jen malé gesto. Ale právě i taková malá gesta vyjadřující velké myšlenky, cíle, ideály, emoce a odhodlání. Právě i taková gesta přispívají ke konečnému vítězství.

 

S kolegiálním pozdravem   Milan Kubek

 

PS: Takže všichni malujeme srdíčka na své respirátory!

Kategorie

Pro lékaře

 
Lékaři jsou
jenom lidi
#nebudmyval
E-learning Specializované kurzy v rámci celoživotního vzdělávání lékařů Otevřít Okresní shromáždění Data a místa okresních shromáždění Informace zde
Naše zdravotnictví Sledujeme a komentujeme události v našem zdravotnictví Webové stránky
 
Oblíbené odkazy

Rychlé odkazy