Nastavení cookies

22/07 Kurz – Novinky v neodkladné péči 2007

Obsah kurzu

22/07 Kurz – Novinky v neodkladné péči 2007
Datum konání: 22. 9. 2007
Místo konání: Praha, Klub ČLK, Lékařská 2, Praha 5
Koordinátor kurzu: Doc. MUDr. Jarmila Drábková, OCHRIP, FN Praha Motol

Předběžný program kurzu
1. Jak si poradím s verbálně a fyzicky agresivním, ev. ozbrojeným pacientem a s pacientem sociálně zanedbaným a při podezření na činnost neslučující se zákonem. Nespolupracující rodiče s požadavky mimo zvyklou/zákonnou normu. Alternativní komunikace s pacienty nechápavými, s nízkým IQ, nerozumějící; role tlumočnické služby a její limity.
2. Na jaká poranění mám myslet při nových úrazových mechanismech při DN, adrenalinových sportech a open-air akcích, kdy je hospitalizovat a kdy je ošetřit ambulantně? Jak se právně chránit? Co je dnes „life-style“ a kde jsou v něm drogy a akutní stavy?
3. Co pro mne znamená aktivace traumaplánu a evakuačního plánu jak v nemocnici, tak v terénu ve funkci lékaře a v situaci občana.
4. Co je nového v lékařské první pomoci, diagnózy, které často přehledneme nebo podceníme u dětí a u dospělých, které nové léky pro akutní medicínu a v jakých adjustacích přišly na trh v období 2006-2007. Novinky metodických doporučení jednotlivých odborných společností z jejich www stránek z posledního roku pro akutní stavy. Musíme znát metodická doporučení i jiných odborných společností?
5. Které nežádoucí účinky přinášejí nové metody do akutní péče: CT+kontrast, stenty, implantáty, kostní kryt po kraniektomii, bariatrická chirurgie žaludku…
6. Vyšetření před urgentním výkonem pro anestezii, operaci, endoskopii z anesteziologického pohledu, délka platnosti u dětí a u dospělých, v superakutním případě. Jak zorganizuji optimálně tým prvního ošetření na OUP. Kdy má komplement rozhodující roli a o který komplement se jedná? Jak drahá jsou která urgentní vyšetření POCT a z centrální laboratoře?
7. Jak ohrožují zdravotníky nové mikroorganismy, viry, priony a jak se projevují u pacientů v akutní fázi? Kterých toxických látek s akutní symptomatologií je třeba se obávat, kde máme antidota? Co mohu symptomaticky podniknout? Mohou ohrozit zdravotníky?
8. Odborné kompetence bakalářek a magister a jejich profesní odpovědnost společensko-právní a trestně-právní ve státním a v soukromém zdravotnickém zařízení. Existuje dělená zodpovědnost? Změnilo se něco prodejem nemocnic v krajích? Odlišnost posuzování znaleckých komisí a soudních znalců. Osobní žádosti a posudky při obvinění z pochybení, omylu, časového prodlení mimo terapeutické okno, z kumulace komplikací, z nedostatečné analgezie, z posttraumatické stresové poruchy atd.

Kategorie

Sekce Vzdělávání

 
Lékaři jsou
jenom lidi
#nebudmyval
E-learning Specializované kurzy v rámci celoživotního vzdělávání lékařů Otevřít Okresní shromáždění Data a místa okresních shromáždění Informace zde
Naše zdravotnictví Sledujeme a komentujeme události v našem zdravotnictví Webové stránky
 
Oblíbené odkazy

Rychlé odkazy