Nastavení cookies

14/11 Kurz -Telemedicína a domácí monitoring při léčbě obezity - ZRUŠENO

Obsah kurzu

14/11 Kurz -Telemedicína a domácí monitoring při léčbě obezity.

Datum konání: 14. 5. 2011

Místo: Praha 5, Lékařská 2, Klub ČLK
Doba trvání: 4 hodiny
Koordinátor: Doc. MUDr. Leoš Středa, Ph.D.

Doc. MUDr. Leoš Středa, Ph.D., Ing. Petr Panýrek

Mezi aktuální cíle telemedicíny patří vytvoření stabilní komunikační struktury lékař – pacient – zdravotnické pracoviště – zdravotní pojišťovna – informativní zdravotnický portál. Hlavní přístrojovou bází pro tuto komunikaci nabízí systém HomeBrain, který je implementací technologických prostředků současných informačních technologií (IT) k monitorování, přenosu, vyhodnocení a uložení datových informací pacienta do tzv. elektronických souborů.
Prakticky jsme sledovali pacienty s nadváhou zahrnuté do redukčního programu. HomeBrain jim nabízí oboustrannou komunikaci – předání informací, e-learning na straně jedné, sběr informací o úbytku hmotnosti, výpočet příjmu energie na straně druhé. Součástí je elektronická ambulance lékaře, poradenská linka.
Plán národní koncepce rozvoje eHealth v ČR podporuje zavedení moderních způsobů organizace dálkové medicínské péče, jako homecare či telemonitoringu a využití HomeBrain systému je prvním prakticky ověřeným systémem u nás.

Kategorie

Sekce Vzdělávání

 
Lékaři jsou
jenom lidi
#nebudmyval
E-learning Specializované kurzy v rámci celoživotního vzdělávání lékařů Otevřít Okresní shromáždění Data a místa okresních shromáždění Informace zde
Naše zdravotnictví Sledujeme a komentujeme události v našem zdravotnictví Webové stránky
 
Oblíbené odkazy

Rychlé odkazy