Nastavení cookies

28. 4. 2007: Závěry z konference ČLK

31.05.2007 |
Česká lékařská komora hájí práva a profesní zájmy všech lékařů.

Účastníci konference:
- Vyslovují politování nad tím, že Ministerstvo zdravotnictví ČR ignoruje profesní lékařskou samosprávu a že ani ministr Julínek, ani nikdo z jeho náměstků nepřijali pozvání k prezentaci reformních záměrů na půdě ČLK.
- Nesouhlasí s plány na omezování výdajů na zdravotnictví.
- Konstatují, že cílem reformy zdravotnictví nemůže být jen úspora peněz v podfinancovaném resortu, ale udržení dostupnosti a zvyšování kvality zdravotní péče, omezení jejího zneužívání a zlepšování podmínek lékařům pro její poskytování.
- Nepovažují návrh novely zákona č. 48/1997 Sb. o veřejném zdravotním pojištění za reformu zdravotnictví, ale za pouhou snahu ministerstva zdravotnictví ušetřit za každou cenu peníze a ovládnout VZP.
- Vyzývají politiky k diskusi o budoucnosti zdravotnictví v České republice a nabízí jim k těmto jednáním svoji neutrální půdu i odborné zázemí. Výsledkem těchto jednání by měl být široký konsenzus politiků, pacientů i zdravotníků, který je nezbytným předpokladem pro vytvoření stabilního a funkčního systému zdravotnictví.
- Ohrazují se proti urážlivým výrokům tiskového mluvčího ministerstva zdravotnictví pana Cikrta na adresu zákonem zřízené profesní lékařské samosprávy a jejich demokraticky zvolených představitelů ve vyjádření zveřejněném ČTK 27.4.2007. Účastníci vyzývají ministra Julínka, aby v této věci zjednal nápravu.

Milovy 28. 4. 2007

Kategorie

Pro média

 
Lékaři jsou
jenom lidi
#nebudmyval
E-learning Specializované kurzy v rámci celoživotního vzdělávání lékařů Otevřít Okresní shromáždění Data a místa okresních shromáždění Informace zde
Naše zdravotnictví Sledujeme a komentujeme události v našem zdravotnictví Webové stránky
 
Oblíbené odkazy

Rychlé odkazy